2009-08-15

DOŻYNKI  DIECEZJALNE  W  ROKITNIEgaleria8

Podczas dożynek diecezjalnych w Rokitnie uczniowie szkoły w Lubczynie oraz jej absolwenci zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym nawiązującym w swej treści do ciężkiej pracy rolnika na roli, której efektem jest kromka chleba. Montaż swymi śpiewami wzbogaciły panie z Chóru Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lubczynie "Lubczynianki". Gminę  Bogdaniec  na obchodach dożynkowych reprezentowała pani wójt Krystyna Pławska oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej wsi Chwałowice, którzy przywieźli ze sobą wieniec dożynkowy oraz chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbiorów.

2009-06-28

BOGDANIECKA  WYSPA  ARTYSTYCZNAgaleria8

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach w ramach Bogdanieckiej Wyspy Artystycznej. Brali udział w zajęciach plastycznych, wokalnych i tanecznych. Na podsumowanie zaprezentowali się przed publicznością w układach tanecznych i piosenkach. Prace plastyczne przedstawiono na wystawie poplenerowej.

W czasie "Wyspy" Wójt Gminy Bogdaniec pani Krystyna Pławska podsumowała zmagania młodych mieszkańców gminy z polską ortografią i wręczyła "ZŁOTE PIÓRA" zwycięzcom IX Gminnego Dyktanda "O Złote Pióro Pani Wójt", którego organizatorem była szkoła w Lubczynie. Nagrody odebrali: Jonatan Rogoziński ze Szkoły Podstawowej w Jenińcu i Aneta Misiun z gimnazjum w Bogdańcu.

2009-06-19

ZAKOŃCZENIE ROKU  SZKOLNEGOgaleria8

2009-06-16

PASOWANIE  6.LATKÓW  NA  OBYWATELI  GMINY  BOGDANIECgaleria8

ZAKOŃCZENIE  ROKU  SZKOLNEGO  W  "ZERÓWCE"galeria8

RATUJEMY I UCZYMY  RATOWAĆgaleria8

2009-06-13

20.ROCZNICA  KORONACJI  CUDOWNEGO  OBRAZU  MATKI  BOŻEJ  ROKITNIAŃSKIEJgaleria8

2009-06-10

LUPO  W  I  KLASIEgaleria8

2009-06-10

BAL  ABSOLWENTAgaleria8

2009-06-10

WYCIECZKA  ODDZIAŁU  PRZEDSZKOLNEGO, KLAS II i III  DO  PARKU  DINOZAURÓW 

W  NOWINACH  WIELKICHgaleria8

2009-06-09

WYCIECZKA  I  KLASY  DO  SZCZECINAgaleria8

2009-06-02

FINAŁ  IX  GMINNEGO  DYKTANDA  "O  ZŁOTE  PIÓRO  PANI WÓJT"galeria8  

W eliminacjach do IX Gminnego Dyktanda "O Złote Pióro Pani Wójt" wzięło udział 175 gimnazjalistów oraz uczniowie szkół podstawowych gminy Bogdaniec.

Do finału zakwalifikowali się:

GIMNAZJUM  W  BOGDAŃCU

Milena         Kasza                   kl.III B

Marek         Banasik                kl.III C

Klaudia       Sowa                    kl.II D

Ariana         Jastrzębska         kl.III A

Amanda      Nopens                kl.III B

Natalia         Andruszko           kl.I A

Karolina      Kędziora              kl.III A

Monika       Cieślak                 kl.III B

Sylwia         Drzewiecka         kl.II D

Aneta          Misiun                  kl.II B

SZKOŁA  PODSTAWOWA  W  BOGDAŃCU

Agnieszka   Odziomek          kl.VI

Klaudia       Grabowska         kl.VI

Julia            Koszeluk              kl.?

Radosław    Brychcy               kl.?

Adrian         Seremak             kl.VI 

SZKOŁA  PODSTAWOWA  W  JENIŃCU

Jonatan       Rogoziński           kl.V

Emilia          Woskolej              kl.V

Marta          Wójcik                   kl.VI

Katarzyna    Jęsiek                  kl.VI

Aleksandra  Jastrzębska        kl.IV

SZKOŁA  PODSTAWOWA  W  JENINIE

Oliwia          Opłatkowska       kl.V

Bartek         Słyk                      kl.?

Agata          Krulikowska        kl.V

Alicja           Pieksza               kl.VI

Emilian       Ossowski             kl.VI

SZKOŁA  PODSTAWOWA  W  LUBCZYNIE

Dobrosław     Cieślewicz      kl.V

Małgorzata     Caban            kl.V

Natalia             Łukomska     kl.VI

Gabriela          Lubczyńska   kl.VI

Joanna            Czeszejko      kl.VI

W kategorii  szkół podstawowych zwyciężył Jonatan Rogoziński ze Szkoły Podstawowej w Jenińcu, a w kategorii gimnazjum triumfowała Aneta Misiun.

Gratulujemy zwycięzcom, którzy otrzymają "Złote Pióra" z rąk Pani Wójt podczas Bogdanieckiego Azylu Kulturalnego w Bogdańcu.  

2009-06-01

MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ  DZIECKAgaleria8

2009-05-27...2009-05-29

WYCIECZKA  KLASY  VIgaleria8

Dnia 27.05.2009r., wraz z naszą wychowawczynią, p. Urszulą Czaplą pojechaliśmy na wycieczkę w góry. Przez 3 lata zbieraliśmy pieniądze na ten wyjazd. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Ewangelicki Kościół Pokoju w Jaworze. Następnie pojechaliśmy obejrzeć dąb "Chrobry". Później wspinaliśmy się na wzgórze Chojnik. Wszyscy byli bardzo skonani, lecz na szczęście weszliśmy na samą górę, gdzie znajdowały się ruiny zamku Chojnik. Oglądaliśmy tam piękne widoki naszych polskich gór. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w ośrodku "Margo" w Bukowcu. Drugiego dnia wyjechaliśmy do Szklarskiej Poręby. Przeszliśmy się deptakiem do Wodospadu Kamieńczyk. Szliśmy schodami, które wywoływały w nas strach i rozpacz. Jednak było warto, ponieważ widok był cudowny. Widzieliśmy także Wodospad Szklarki. Ostatniego dnia, wcześnie rano spakowaliśmy swoje rzeczy i wyjechaliśmy busem z ośrodka. Odwiedziliśmy Park Miniatur, gdzie zobaczyliśmy wiele miniatur zamków z różnych zakątków Polski. Następnie wyruszyliśmy obejrzeć Kościół Wang oraz zamek Czocha. Gdy zwiedziliśmy już zamek, ruszyliśmy w podróż do domu. Na miejscu byliśmy około godz. 19:15. Cała klasa jest bardzo zadowolona z wycieczki. Polecam wszystkim wyjazd do Karpacza.                                                                                                                                                                                                    Natalia Łukomska, kl.VI

2009-05-27

DZIEŃ MAMY I TATY W NASZEJ SZKOLEgaleria8

2009-05-25

KONKURS  PRZYRODNICZY  W  BOGDAŃCUgaleria8

W konkursie przyrodniczym naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Ania Jankowska, Natalia Łukomska i Wiarek Cieślewicz. Ich zadaniem było pisemne rozwiązanie testu, na który składało się ponad 30 pytań dotyczących przyrody Polski. Niektóre z nich były naprawdę trudne!  Nasi przedstawiciele zajęli trzecie miejsce i w nagrodę otrzymali piękne kolorowe książki o tematyce przyrodniczej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2009-05-22

II  GMINNY  KONKURS  WIEDZY  O  REGIONIE "BOGDANIEC- MOJA  MAŁA OJCZYZNA"  W  BOGDAŃCUgaleria8

Reprezentacja naszej szkoły: Gabrysia Lubczyńska, Ania Jankowska, Dobrek Cieślewicz i Wiarek Cieślewicz, rywalizowała z innymi drużynami ze szkół gminy Bogdaniec w znajomości faktów z przeszłości i teraźniejszości gminy. W klasyfikacji indywidualnej Dobrek Cieślewicz zajął I miejsce, a drużyna - trzecie. Gratulujemy!

2009-05-20

KONKURS PKO BP NA PROJEKT POLSKIEGO BANKNOTU EUROgaleria8

W konkursie, którego organizatorem był PKO BP Paulina Świątek z klasy V otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!  

2009-05-20

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW "NASZ PATRON" galeria8

Kolejny raz Jan Paweł II stał się inspiracją dla uczniów szkoły w Lubczynie, aby pogłębić swoją wiedzę oraz uszanować naszego Patrona. Każdy trud musi być nagrodzony, dlatego też  uczniowie, którzy wykonali prace plastyczne oraz prezentacje multimedialne, otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lubczynie oraz prywatnych sponsorów. Wręczono również nagrody za konkurs wiedzy o Patronie, który miał miejsce 12 maja.

2009-05-19

VII MIĘDZYNARODOWY  TURNIEJ  PIĄTEK  PIŁKARSKICHgaleria8

Dzisiaj miał miejsce w naszej szkole VII Międzynarodowy Turniej Piątek Piłkarskich. Tradycyjnie już rywalizowały w nim drużyny chłopców ze szkół gminy Bogdaniec oraz drużyna z partnerskiej szkoły w Petershagen w Niemczech. W wyniku sportowej rywalizacji drużyny zajęły następujące miejsca:

I miejsce - drużyna SP Bogdaniec

II miejsce - drużyna SP Lubczyno

III miejsce - drużyna SP Jeniniec

IV miejsce - drużyna SP Jenin

V miejsce - drużyna SP Petershagen

Zawody przebiegły w przyjacielskiej i sportowej atmosferze. Ich organizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży "Pro Europa Viadrina" w Gorzowie Wlkp.

2009-05-18

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA  SZTANDARU SZKOŁY galeria8

Cóż ofiarować mogę zamiast tortu?
Szczerą modlitwę...

…wiersz przepojony
zapachem ziemi ojczystej…

i upragniony sztandar!

 18 maja - w 89.urodziny Papieża Polaka, w piątą rocznicę nadania imienia Jana Pawła II, na zakończenie obchodów 50.lecia istnienia, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubczynie otrzymała sztandar!

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną w kościele p.w. św.św. Piotra i Pawła w Lubczynie, odprawioną przez ks.kanonika dziekana Andrzeja Szkudlarka, ks.kanonika Henryka Jacuńskiego oraz ks.Jerzego Słowińskiego SChr z Australii. Wiele wzruszeń i refleksji dostarczyło wszystkim kazanie ks.dziekana, który mówiąc o symbolice i znaczeniu sztandaru dla każdego z nas nawiązał do 65.rocznicy zwycięstwa Polaków pod Monte Cassino. Po mszy św. odbyło się poświęcenie sztandaru i przekazanie go przez panią Wójt Gminy Bogdaniec Krystynę Pławską oraz przedstawiciela rodziców Tomisława Cieślewicza na ręce dyrektora szkoły Krzysztofa Sowy. Następnie pan dyrektor przekazał sztandar najlepszym uczniom klasy VI, czyli pierwszemu pocztowi sztandarowemu, po czym  przedstawiciele klas złożyli pierwsze w historii naszej szkoły ślubowanie na sztandar. W czasie mszy św. towarzyszyły nam śpiewy i komentarze przygotowane przez panią Annę Kielar.

Po tej wzniosłej chwili, wszyscy - na czele z naszym pocztem sztandarowym -przemaszerowali do szkoły, gdzie zorganizowana była druga część uroczystości, przygotowana przez państwa Małgorzatę i Krzysztofa Sowów. Tam dyrektor szkoły  Krzysztof Sowa powitał przybyłych i podziękował fundatorom sztandaru za ich finansowy wkład w realizację marzenia społeczności szkolnej. Potem głos zabrali: Lubuski Wicekurator Oświaty w Gorzowie Ferdynand Sańko, Wójt Gminy Bogdaniec Krystyna Pławska, przewodnicząca Rady Gminy Janina Cytlak, dyrektor Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku Oddział w Bogdańcu Anna Brodowicz oraz dyrektor Zespołu Szkół w Bogdańcu Małgorzata Reks i gość z Australii ks.Jerzy Słowiński.

W końcu nadszedł czas na dzieci, które - pod kierunkiem państwa Małgorzaty i Krzysztofa Sowów - tak jak tylko potrafiły najpiękniej, wierszem i piosenką uczciły pamięć Wielkiego Polaka i Patrona szkoły. W urodzinowym prezencie Janowi Pawłowi II ofiarowały modlitwę, poezję i śpiew oraz wspaniałe prace plastyczne, które prezentowane były w holu szkoły.

 

Janie Pawle II Wielki, tortu nie możemy Ci dać,

przyjm zatem te słowa, czyny

i namacalny znak naszej miłości i szacunku dla Ciebie,

przyjm ten piękny sztandar.

I niech się spełni wola świata

Santo Subito!

2009-05-15

IX Międzyszkolny Konkurs Biblioteczny pn. „Wiem, bo czytałem” w Bogdańcugaleria8

 

Dnia 15 maja 2009r. odbył się w Zespole Szkół w Bogdańcu IX Międzyszkolny Konkurs Biblioteczny pn. „Wiem, bo czytałem”. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o książce  i bibliotece, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł, wyrabianie nawyków samokształceniowych oraz wdrażanie uczniów do korzystania z technologii informacyjnych. Naszą szkołę reprezentowało rodzeństwo Cieślewiczów: Miłka, Wiarek i Dobrek. Zajęli w konkursie czwarte miejsce.

2009-05-14

FINAŁ  LUBUSKIEGO  KONKURSU  RECYTATORSKIEGO  W  SULECHOWIEgaleria8

W konkursie naszą szkołę reprezentowała Gabrysia Lubczyńska z klasy VI. Gabrysia  za swoją recytację otrzymała od jury konkursu wyróżnienie. Gratulujemy!

2009-05-12

FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI JANA PAWŁA II galeria8

W dniu 5 maja 2009 roku w naszej szkole dobyły się szkolne eliminacje do konkursu wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II. Wzięli w nich udział uczniowie klas III-VI, którzy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań. Do finału, który odbył się 12 maja, zakwalifikowało się dziewięciu uczniów. W drodze losowania zostali oni  podzieleni na trzy drużyny. Zadaniem każdej z nich było udzielenie odpowiedzi na wybrane przez siebie pytanie za 1, 2, 3 lub 4 punkty. Podczas pięciu zaplanowanych rund największą ilość punktów i pierwsze miejsce zdobyła drużyna I, w skład której wchodzili: Dobrosław Cieślewicz, Miłosława Cieślewicz i Anna Jankowska. Drugie miejsce z dwoma punktami straty, uzyskała drużyna III: Małgorzata Caban, Damian Gąsiorowski i Magdalena Mikulska. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna II: Alicja Bandera, Wiarosław Cieślewicz, Patrycja Wojciechowska.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i nagród, które ufundowali: ksiądz proboszcz Zbigniew Bujanowski i Rada Rodziców SP Lubczyno.

2009-05-09

LUBCZYNIANKI   NA  „KRESOVIANIE”galeria8

 9 maja zespół śpiewaczy „Lubczynianki”, działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lubczynie, uczestniczył po raz piąty w XVII Regionalnych Spotkaniach Piosenki Kresowej w Gorzowie Wlkp. Był to jednocześnie pierwszy samodzielny występ tej grupy na „Kresovianie”, ponieważ dotychczas prezentowała się ona wspólnie z „Jagienkami” z Bogdańca. Cieszymy się, że nasz występ został zauważony. Otrzymaliśmy od jury wyróżnienie za propagowanie kultury kresowej, czego dowodem jest radioodbiornik „Grundig”. Jednocześnie na uwagę zasługuje fakt, iż przewodnicząca jury, p. Anna Makowska-Cieleń, podczas wręczania nagrody wyraziła swoje uznanie dla tak licznej grupy działającej w takim małym środowisku, jakim jest wieś Lubczyno.

2009-05-07

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ I NIEMIECKIEJ W BOGDAŃCU galeria8

W festiwalu piosenki w Bogdańcu naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - i obie odniosły sukces. Małgosia Caban w swojej grupie wiekowej zajęła pierwsze miejsce, a jej starsza koleżanka Asia Czeszejko wyśpiewała miejsce drugie. Dodatkowo na uznanie zasługuje fakt, iż śpiewały po angielsku, czyli w języku, którego jeszcze się nie uczą. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!   

2009-05-04

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA galeria8

2009-04-23

ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU NA PALMĘ WIELKANOCNĄ galeria8

W konkursie uczestniczyło wielu uczniów naszej szkoły. Patrycja Cyganiak z kl.IV zajęła drugie miejsce, Angelika Głuch z kl.V - trzecie, a czterech uczniów trzymało wyróżnienia. Są to: Emilia Kędziora kl.I, Jesika Drzymała kl.II, Jakub Gil kl.II i Mariusz Jastrzębski kl.IV. Gratulujemy!

2009-04-17

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM "MOJA KARTKA ŚWIĄTECZNA"galeria8

Patryk Janicki - uczeń I klasy naszej szkoły otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym "Moja kartka świąteczna" organizowanym przez Dom Kultury "Małyszyn". Gratulujemy i życzymy dalszych plastycznych sukcesów.

2009-04-07

DZIEŃ  PROMOCJI  ZDROWIAgaleria8

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia odbył się w naszej szkole konkurs „ZDROWIE W TWOICH RĘKACH”. W konkursie uczestniczyło dziewięcioro uczniów z klas IV-VI w trzech zespołach trzyosobowych, którzy odpowiadali na pytanie o tematyce zdrowotnej. Uczniowie ci zostali wyłonieni w ramach eliminacji klasowych. Zwyciężyła drużyna w składzie: Magdalena Mikulska, Alicja Bandera, Małgorzata Caban. Uczestników nagrodzono upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p.Natalia Pisula. Po konkursie klasa trzecia wraz z wychowawczynią p.Marzanną Wojczuk przedstawiła krótką inscenizację „DBAJ O CZYSTOŚĆ”. Na zakończenie dwie nauczycielki: p.Małgorzata Sowa i p.Natalia Pisula przedstawiły pokaz z udzielania pierwszej pomocy w ramach programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – „RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”, w którym wcześniej uczestniczyły. W pokazie wykorzystano fantomy – modele ludzi, które otrzymaliśmy z fundacji Jurka Owsiaka. Teraz uczniowie naszej szkoły będą pod kierunkiem nauczycielek szkolić się z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – przyjmowania pozycji bezpiecznej, ucisków i wdechów ratowniczych, prawidłowego wzywania pomocy.   

2009-03-30

II  GMINNY  KONKURS  MATEMATYCZNY  "MISTRZ  RACHUNKU  MATEMATYCZNEGO"  W  BOGDAŃCUgaleria8

W konkursie matematycznym naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Gabrysia Lubczyńska, Ania Świątek i Dobrek Cieślewicz. Przygotowała ich p.Elżbieta Napiórkowska. W klasyfikacji drużynowej zajęli II miejsce. Indywidualnie Dobrek był drugi, a dziewczęta uplasowały się na piątym miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

2009-03-25 --- 2009-03-27

SZKOLNE  REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNEgaleria8

W dniach od 25 do 27 marca w naszej szkole dobywały się szkolne rekolekcje wielkopostne, które były przygotowaniem do godnego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tematem przewodnim stało się hasło: STAŃ SIĘ JAK DZIECKO. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Paweł Terzyk, wikariusz parafii pod wezwaniem św. Józefa w Dobiegniewie i jak się później okazało, wierny kibic jednego ze znanych polskich zespołów piłkarskich.

W pierwszym dniu rekolekcjonista przybliżył nam czym są rekolekcje oraz wskazał, że dobry chrześcijanin nie powinien zapominać o podstawowych swoich obowiązkach takich jak: modlitwa, post, jałmużna, nauka jak i o przykazaniu miłości. Przypomniał nam również, że każdy z nas ma obronę w postaci „tarczy”, którą jest modlitwa i mieczu, którym są sakramenty. Mamy nimi się bronić przed złem i pokusami. W drugiej części konferencji przeprowadzony został rachunek sumienia, który wprowadził wszystkich uczestników do dnia drugiego.

Dzień ten rozpoczęła konferencja na temat siedmiu grzechów głównych. Ksiądz w obrazowy sposób pokazał, że grzech zamyka nam oczy, utrudnia poruszanie się i przestajemy widzieć dobro. Następnie miał miejsce punkt kulminacyjny całego dnia – spowiedź święta. Uczniowie klas III-VI udali się do kościoła, gdzie Ksiądz Proboszcz i Ksiądz Paweł posługiwali w sakramencie pokuty i pojednania. W tym czasie grupa młodsza przygotowywała się do piątkowej Eucharystii ucząc się nowych śpiewów. Po spowiedzi wszyscy wspólnym śpiewem uwielbienia podziękowali Panu Bogu za sakrament  pojednania.

Ostatniego dnia nastąpiło zwieńczenie  rekolekcji – wspólna Msza święta, której oprawa została przygotowana przez uczniów. W kazaniu ksiądz Paweł pokazał jaką hierarchię powinien wyznawać każdy chrześcijanin. Tłumaczył, że w naszym życiu najważniejszy ma być Pan Bóg i wspólnota Kościoła, następnie nasi najbliżsi oraz szkoła wraz z nauczycielami i wychowawcami. Po Mszy świętej, Ksiądz Proboszcz Zbigniew Bujanowski, oraz Pan Dyrektor podziękowali ks. Pawłowi za poprowadzenie rekolekcji, a uczniowie wyrazili swoją aprobatę poprzez gromkie brawa.

Każdy dzień rekolekcji – jak powiedział Ksiądz Proboszcz – był dla nas jak mecz piłkarski, niełatwy, jednak zwyciężyliśmy mając tak dobrego duchowego „trenera” jakim był Ksiądz rekolekcjonista, który bardzo często dla lepszego zrozumienia, przekładał wiele prawd wiary na język sportu.

            Czas tegorocznych rekolekcji na długo pozostanie w naszej pamięci w głównej mierze dzięki wielu metodom aktywizującym, które stosował ks. Rekolekcjonista. Z niecierpliwością oczekujemy następnych rekolekcji.

 2009-03-20

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNYgaleria8

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy w naszej szkole. W związku z pierwszym dniem wiosny, część lekcji przebiegła na "super" wesoło. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p. Marzanną Wojczuk przygotował liczne atrakcje, więc się nie nudziliśmy. Odbyły się wybory Miss i Mistera zkoły. Nasi koledzy i koleżanki rywalizowali ze sobą w licznych konkurencjach: i wesołych i "poważnych". Każda klasa była reprezentowana przez jednego ucznia i uczennicę. Ostatecznie Miss szkoły została Sandra Świątek, a Misterem - Michał Piasecki. Potem wszyscy uczniowie poszli na boisko, żeby symbolicznie pożegnać zimę. Każda klasa przygotowała swoją kukłę Marzanny, które zostały spalone "na stosie".   

2009-03-19

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W KOSTRZYNIEgaleria8

W eliminacjach powiatowych konkursu naszą szkołę reprezentowały: Emilia Kędziora z kl.I (opiekun p.Małgorzata Sowa) i Gabrysia Lubczyńska z kl.VI (opiekun p.Urszula Czapla). Gabrysia została laureatką konkursu i otrzymała nominację do szczebla wojewódzkiego konkursu, który będzie miał miejsce w Sulechowie. Gratulujemy recytatorce oraz jej opiekunce i życzymy dalszych sukcesów! 

2009-03-18

TURNIEJ  PIŁKI  NOŻNEJ  KLAS II-IV  W  BOGDAŃCUgaleria8

Dzisiaj reprezentacja chłopców klas II-IV naszej szkoły uczestniczyła w halowym turnieju piłkarskim w Bogdańcu. Spośród wszystkich drużyn była najlepsza i zajęła pierwsze miejsce. Oto skład zwycięskiej drużyny: kl.I - Marcin Majchrowski, kl.II - Damian Barecki, Krystian Szymaniak, kl.III - Maksymilian Pastusiak, Damian Gąsiorowski, Paweł Majchrowski, Radek Wojnarowski, Dominik Szymaniak, kl.IV - Sebastian Grzyb, Łukasz Lubczyński. Młodych piłkarzy przygotowała pani Natalia Pisula.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

2009-03-14

IV EUROREGIONALNE SPOTKANIA MUZYCZNE "JENINIEC 2009"galeria8

Dzisiaj śpiewaliśmy w Bogdańcu na IV Euroregionalnych Spotkaniach Muzycznych – XXIV Gminnym Festiwalu Piosenki     JENINIEC 2009. Laureatkami zostały: Milena Mękal w kategorii zerówek i Miłka Cieślewicz w kategorii klas III-IV. Życzymy powodzenia na przesłuchaniach powiatowych w Witnicy! Podczas przerwy, gdy jury obradowało nad wynikami festiwalu, zespół "Amazonki" z naszej szkoły wykonał układ taneczny.

2009-03-10

XII GMINNY KONKURS RECYTATORSKIgaleria8

W poniedziałek 10 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II miał miejsce XII  Gminny  Konkurs  Recytatorski. Swoje umiejętności zaprezentowało 30 recytatorów ze wszystkich szkół gminnych. Ich zmagania oceniało jury: Ewa Rutkowska – wieloletni animator kultury w Gorzowie Wlkp., założycielka Klubu Literackiego w Grodzkim Domu Kultury i Elżbieta Kuczyńska – piosenkarka, prowadząca zajęcia z młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury. W przerwie konkursu pani Elżbieta wystąpiła w minirecitalu poezji śpiewanej i wykonała cztery piosenki z własnego bogatego repertuaru. Występ dostarczył wszystkim zebranym niesamowitych artystycznych wrażeń.

Jury wyłoniło laureatów konkursu, którzy będą reprezentowali gminę Bogdaniec w konkursie powiatowym w Kostrzynie. Przyznano również wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Bogdańcu, które wręczyła przewodnicząca Rady Gminy w Bogdańcu, pani Janina Cytlak. Poczęstunek ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lubczynie.

KATEGORIA KL.I-III

LP.

IMIĘ I NAZWISKO

SZKOŁA

TYTUŁ

1

Wiktoria Antczak

SP Jenin

LAUREAT

2

Emilia Kędziora

SP Lubczyno

LAUREAT

3

Wiktoria Lauer

SP Jenin

LAUREAT

4

Maciej Jankowski

SP Jeniniec

WYRÓŻNIENIE

 

KATEGORIA KL.IV-VI

LP.

IMIĘ I NAZWISKO

 SZKOŁA

TYTUŁ

1

Przemysław Kowalski

SP Jenin

LAUREAT

2

Gabriela Lubczyńska

SP Lubczyno

LAUREAT

3

Alicja Pieksza

SP Jenin

LAUREAT

4

Natalia Łukomska

SP Lubczyno

WYRÓŻNIENIE

 

KATEGORIA GIMNAZJUM

LP.

IMIĘ I NAZWISKO

SZKOŁA

TYTUŁ

1

Aleksandra Jach

Gimnazjum Bogdaniec

LAUREAT

2

Emil Koźbiał

Gimnazjum Bogdaniec

LAUREAT

3

Angelika Matuszek

Gimnazjum Bogdaniec

LAUREAT

4

Klaudia Sowa

Gimnazjum Bogdaniec

WYRÓŻNIENIE

 

2009-03-09

DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLEgaleria8

SZKOLNY FESTIWAL PIOSENKIgaleria8

W szkolnych eliminacjach do XXIV Gminnego Festiwalu Piosenki „JENINIEC 2009” wzięło udział 18 wykonawców. Ich prezentacje oceniała p.Paulina Sowa, pracująca ze śpiewającymi dziećmi w Szkole Muzycznej „YAMAHA” w Gorzowie Wlkp. Naszą szkołę reprezentować będą: Milena Mękal, Angelika Grolewska, Jesika Drzymała, Radek Wojnarowski, Miłka Cieślewicz, Małgosia Caban, Joanna Czeszejko, chórek „STOKROTKI”. Życzymy powodzenia!

2009-03-06

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKIgaleria8

Dzisiaj w naszej szkole miały miejsce eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego. Wzięło w nim udział 30 uczniów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach. Oto wyniki"

Kategoria I - oddział przedszkolny

WYRÓŻNIENIE - Milena Mękal

Kategoria II - klasy I-III

Laureaci: Dawid Jewiak, Martyna Bamber, Emilia Kędziora

Wyróżnienia: Jessika Drzymała, Luiza Kretus

Kategoria III - klasy IV - VI

Laureaci: Gabriela Lubczyńska, Magdalena Mikulska, Natalia Łukomska

Wyróżnienia: Małgorzata Caban

Nagroda specjalna: Miłosława Cieślewicz

2009-02-13

SZKOLNY BAL WALENTYNKOWYgaleria8

2009-01-23

ŚRODOWISKOWY DZIEŃ SENIORAgaleria8

2009-01-18

JASEŁKA W KOŚCIELE W JASIŃCUgaleria8

2009-01-16

BAL PRZEBIERAŃCÓWgaleria8

2009-01-11

JASEŁKA W KOŚCIOŁACH W CHWAŁOWICACH I W LUBCZYNIEgaleria8

2009-01-11

KONCERT LAUREATÓW II GMINNEGO PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK - KOŚCIÓŁ W JENINIEgaleria8

2008-12-11

GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W BOGDAŃCUgaleria8

Przedstawiciele naszej szkoły reprezentowali nas w drugim już Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Bogdańcu. Wyłonieni zostali w ramach szkolnego przeglądu. W skład reprezentacji weszli: Milena Mękal, Emilia Kędziora, Angelika Grolewska, Radek Wojnarowski, Miłka Cieślewicz, Małgosia Caban, Joanna Czeszejko, zespół "Stokrotki" ( Emilia Kędziora, Angelika Grolewska, Małgosia Caban, Joanna Czeszejko, Natalia Czeszejko, Joanna Olszta, Emilia Głębocka, Dawid Jewiak, Natalia Lubczyńska, Dobrek Cieślewicz), duet Dobrek Cieślewicz i Wiarek Cieślewicz. Zespół "Stokrotki" otrzymał tytuł laureata w kategorii zespołów (nagroda - aparat cyfrowy). Wyróżnienia otrzymały: Miłka Cieślewicz i Joanna Czeszejko.

Gratulujemy i czekamy na następne sukcesy!

2008-12-18

JASEŁKAgaleria8

Tradycyjnie, jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, spotkaliśmy się na jasełkach, wspólnym kolędowaniu i łamaniu opłatkiem. W tym roku gościliśmy w naszej Szkole panią Janinę Cytlak - przewodniczącą Rady Gminy Bogdaniec, panie Jolantę Hanczyn i Małgorzatę Lipińską - radne, byłe pracownice szkoły - emerytki i rencistki oraz mieszkańców wsi. Uczniowie z kółka teatralnego przybliżyli nam w jasełkach tajemnicę narodzenia Bożego Dzieciątka. Później łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy świąteczne życzenia.

2008-12-06

ODWIEDZINY  ŚWIĘTEGO  MIKOŁAJA galeria8

Dziś, w swoje imieniny, odwiedził nas Święty Mikołaj. Przyjechał samochodem  Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubczynie. Zabrakło śniegu, więc renifery nie mogły dotrzeć do naszej szkoły. Święty Gość odwiedził wszystkie klasy i z przepastnego worka wydobył dla uczniów słodkie upominki. W niektórych klasach próbował nawet prowadzić lekcje!

2008-11-11

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI galeria8

2008-10-16

V  GMINNY  PRZEGLĄD  PIOSENKI  RELIGIJNEJ galeria8

Dwa, jakże piękne jubileusze towarzyszyły obchodom Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubczynie.

 Trzydzieści lat upłynęło od wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową…, a kiedy przed pięcioma laty rozpoczęliśmy przygotowania do nadania imienia Jana Pawła II naszej szkole nie przewidywaliśmy, iż Gminny Przegląd Piosenki Religijnej, inaugurujący to wydarzenie, przerodzi się we wspaniałe spotkanie uczniów i dorosłych z całej naszej gminy. Cieszymy się, że zainteresowanie imprezą zwiększa się z roku na rok. W tegorocznym jubileuszowym, bo piątym spotkaniu, odbywającym się już tradycyjnie 16 października, wzięło udział ponad 70 uczestników. Każdy z nich wyjechał z upominkiem i pamiątkowym dyplomem, które ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lubczynie.

Ten dzień, już tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą św. w intencji naszego Patrona, po której spotkaliśmy się na wspólnym śpiewaniu w szkole. Wkraczając w obchody piątej rocznicy nadania imienia, marzymy o uświetnieniu ich zakupem sztandaru dla szkoły. Wierzymy, że wstawiennictwo Ojca Świętego Jana Pawła II dopomoże nam w realizacji tego przedsięwzięcia. Aby to zrealizować, podjęliśmy decyzję o sprzedaży specjalnych cegiełek, z której dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie całego zadania.

 

2008-10-14

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJ galeria8

Dzisiejszy dzień jest szczególny w roku szkolnym. Swoje święto mają wszyscy, którym bliska sercu jest troska o wychowanie i wykształcenie najmłodszego pokolenia. Podczas uroczystego apelu głos zabrała Wójt Gminy Bogdaniec pani Krystyna Pławska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Bogdaniec pani Janina Cytlak, które oprócz życzeń przekazały pracownikom szkoły słodkie torciki, a dzieciom - obiecane już wcześniej podczas obchodów Jubileuszu 50.lecia Szkoły - "Piłkarzyki".

Następnie uczniowie I klasy przedstawili program artystyczny i złożyli uroczyste ślubowanie, a pan Dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pała II w Lubczynie. 

Po ślubowaniu uczniowie z kółka teatralnego przybliżyli zebranym istotę Święta oraz zaprezentowali krótkie wierszyki o pracownikach Szkoły, a pani Jolanta Jasińska - przewodnicząca Rady Rodziców - złożyła życzenia i wręczyła symboliczne róże.

2008-10-02

GMINNE  BIEGI  PRZEŁAJOWE  W  BOGDAŃCU galeria8

Reprezentacja naszej szkoły zajęła w biegach trzecie miejsce. Indywidualnie Ewelina Czeszejko była pierwsza w kategorii klas VI dziewcząt, a Natalia Ciułek przybiegła jako trzecia wśród dziewcząt z klasV.

GRATULUJEMY I OCZEKUJEMY NA DALSZE SUKCESY! 

2008-09-25

GMINNY  TRÓJBÓJ   LEKKOATLETYCZNY  galeria8

W Gminnym Trójboju Lekkoatletycznym rozgrywanym w Lubczynie uczestniczyło 48 uczennic i uczniów ze wszystkich czterech szkół podstawowych gminy Bogdaniec. Rywalizowali w trzech dyscyplinach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową. więcej8

2008-09-01

UROCZYSTA  INAUGURACJA  NOWEGO  ROKU  SZKOLNEGO   galeria8

Nowy rok szkolny rozpoczęła Msza święta, podczas której ksiądz proboszcz Zbigniew Bujanowski poświęcił tornistry pierwszoklasistów i "zerówiaków". Później spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie ciepłe słowa skierowała do nas m.in pani Janina Cytlak - przewodnicząca Rady Gminy Bogdaniec,...a dwie panie nauczycielki otrzymały akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela.

         SIERPIEŃ 2008

       W sierpniu, mimo trwających wakacji, niektórzy uczniowie naszej szkoły i jej absolwenci ciężko pracowali. Przygotowywaliśmy "Obrzęd chleba", z którym zaprezentowaliśmy się podczas         Lubuskiego Święta Chleba w Bogdańcu  galeria8oraz Dożynek Wojewódzkich w Rokitnie.galeria8 Podczas prezentacji towarzyszyły nam połączone chóry: "Jagienki" z Bogdańca  i "Lubczynianki" z Lubczyna.